Ο υπουργός Εσωτερικών Τάκης Θεοδωρικάκος επισκέφθηκε τα Χριστούγεννα, την «Κιβωτό του Κόσμου» στην Πωγωνιανή, στα ελληνοαλβανικά σύνορα.
Ο κ. Θεοδωρικάκος ενημερώθηκε από την υπεύθυνη του Κέντρου ‘Αντυ Θεοδωρακοπούλου για τα προβλήματα και τις ανάγκες της «Κιβωτού του Κόσμου», συζήτησε με τα παιδιά και τους μοίρασε δώρα. Μάλιστα με ορισμένα από τα μεγαλύτερα παιδιά, έπαιξε πινγκ – πόνγκ. Στην «Κιβωτό του Κόσμου» στην Πωγωνιανή, φιλοξενούνται 54 παιδιά από δύο έως 17 ετών.
Μια ζέστη αγκαλιά με τα παιδιά της Κιβωτού του Κόσμου στα ελληνοαλβανικα σύνορα στα Ιωάννινα. Αγάπη,ανθρωπιά, αλληλεγγύη. Μιλήσαμε,ανταλλάξαμε δώρα, ευχές.Καλά Χριστούγεννα, καλές γιορτές με ειρήνη και ασφάλεια σε όλη την Ελλάδα! #κιβωτοςτουκοσμου #ιωαννινα #χριστουγεννα pic.twitter.com/g8FAreK9uj
— Τάκης Θεοδωρικάκος (@theodorikakosp) December 25, 2019