Ο Αντιδήμαρχος Καθαριότητας κ. Παναγιώτης Αναγνώστου και ο Αντιδήμαρχος Δ.Ε. Αγίου Μηνά και Καμποχώρων κ. Παναγιώτης Μανδάλας παρ’ όλη την έλλειψη προσωπικού στον τομέα της καθαριότητας λόγω λήξης των συμβάσεων της Κοινωφελούς Εργασίας κατάφεραν να συντονίσουν και να προγραμματίσουν ευπρεπισμούς, καθαριότητες, κλαδέματα στα χωριά των Δ.Ενοτήτων μας και πιο συγκεκριμένα σε Θυμιανά, Νεοχώρι, Ζυφιά, Βερβεράτο, Χαλκειός, Βαβύλους, Δαφνώνα, Βασιλεώνοικο.
“Ευχαριστούμε για την κατανόηση τους Προέδρους των Τοπικών Κοινοτήτων και πάνω από όλα τους δημότες, που αντιλαμβάνονται ότι οι τυχόν καθυστερήσεις οφείλονται στην υποστελέχωση των υπηρεσιών του Δ.Χίου.
Ελπίζουμε στο επόμενο διάστημα να ενισχυθούν οι θέσεις εργασίας στο Δήμο Χίου, ούτως ώστε να επανδρώσουμε ξανά τα χωριά μας με προσωπικό καθαριότητας” αναφέρει η σχετική ενημέρωση του Δήμου Χίου.