Ο Πύργος στην Ηλεία έζησε χθες ανεπανάληπτες στιγμές …
Η Κεντρική πλατεία Πύργου, βούλιαξε από τις χιλιάδες του κόσμου που εκστασιασμένοι συμμετείχαν σε ένα ξέφρενο πανηγύρι που είχε διοργανώσει , για πρώτη φορά , ο δήμος Πύργου.
Πάνω από 10.000 κόσμου μικροί και μεγάλοι μια μεγάλη παρέα.
Δεν είχε να ζηλέψει σε τίποτα αντίστοιχες καρναβαλικές εκδηλώσεις που έχουν γίνει καθεστώς. Τα είχε όλα. Πολλές και Εντυπωσιακές συμμετοχές , πανδαισία χρωμάτων, χορό και κέφι, με τους Onirama να κλείνουν την ημέρα με ένα μαγικό ταξίδι στον κόσμο της μουσικής. Μεγάλοι και παιδιά έγιναν ένα δημιουργώντας μια φαντασμαγορική ατμόσφαιρα, με τον πυργιώτικο ουρανό να φωτίζεται από εκατοντάδες πυροτεχνήματα. Ο δήμαρχος Τάκης Αντωνακόπουλος πήρε άριστα γιατί το αποτέλεσμα δικαίωσε το εγχείρημα.
Φωτο ΑΝΚ