Ο Δήμαρχος Άργους Μυκηνών Δημήτρης Καμπόσος μετά την αναβολή συγκεκριμένων καρναβαλικών εκδηλώσεων από Τοπικούς Συλλόγους, διευκρινίζει πως η διεξαγωγή των εορταστικών εκδηλώσεων της αποκριάς σε όλο το Δήμο θεωρείται επιβεβλημένη και δεν έχει καμία σχέση με το προσωπικό του πένθος. Ο Δήμος Άργους Μυκηνών γιορτάζει την αποκριά κάθε χρόνο όλο και με μεγαλύτερο ενθουσιασμό, όπως χαρακτηριστικά αναφέρει η σχετική ενημέρωση του Δήμου.
Ο Δήμαρχος Άργους – Μυκηνών Δημήτρης Καμπόσος έχασε πριν από λίγες την μητέρα του με τον ίδιο να γνωστοποιεί το γεγονός μέσω γνωστού Μέσου κοινωνικής δικτύωσης, γράφοντας σχετικά: «Καλό ταξίδι μητέρα!Η αγάπη δεν τελειώνει ποτέ!».
Το OTAVOICE εκφράζει τα συλλυπητήρια του στον Δήμαρχο Άργους-Μυκηνών και στην οικογένειά του για την απώλεια της Γεωργίας Καμπόσου.