Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ύπνου, το Κέντρο Υγείας, οι 1η, 2η & 3η Τ.ΟΜ.Υ. κι ο Δήμος Αιγάλεω σας προσκαλούν την Τετάρτη 11 Μαρτίου και ώρα 16:00 στον 2ο όροφο του Κέντρου Υγείας να συμμετάσχετε στην εκδήλωση µε θέμα «Αύπνία! Ο “εφιάλτης” του … ύπνου».
Η εκδήλωση θα επικεντρωθεί στους τρόπους πρόληψης και αντιμετώπισης σε ηλικίες άνω των 30 ετών. O αριθμός των συμμετεχόντων θα είναι περιορισμένος, ενώ προτείνεται προσυνεννόηση με τον οικογενειακό ιατρό για συνταγογράφηση ελέγχου μαγνησίου αίματος. Τις Τετάρτες ενημερωνόμαστε!
Ομιλητές :
Αϋπνία-Τρόποι Πρόληψης & Αντιμετώπισης: Μαριάνθη Νικολοπούλου, Ψυχίατρος, Κ.Υ Αιγάλεω
Μύθοι και πραγματικότητες…γιά τον Ύπνο: Βενετία Ντάλιου, Επισκέπτρια Υγείας 2ΗΣ Τ.ΟΜ.Υ Αιγάλεω
Βιωματικές Ασκήσεις: Αθανασία Μυγδάκη, Κοινωνικός Λειτουργός – Βασιλική Τσαούση, Υγειονομικός Υπάλληλος Βιοπαθολογικού Εργαστηρίου
Κ.Υ.Αιγάλεω
Μαγνησίας 50-52 & Μυριοφύτου 53
τηλ: 210-5986291 (ώρες 07:30-12:30)
Δήμος Αιγάλεω
Δ/νση Κοινωνικής Προστασίας:
τηλ: 210-5315507 (ώρες 07:30-12:30), prolipsiegaleo@gmail.com