Δελτίο Τύπου για τα μέτρα πρόληψης από τον Δήμο Πεντέλης κατά του κοροναϊού εξέδωσε η δημοτική παράταξη “Μπροστά Μαζί” με επικεφαλής τον Λευτέρη Κοντουλάκο.
Αναλυτικά τα όσα αναφέρει:
Η ανεκδιήγητη συνδιοίκηση του Δήμου Πεντέλης, με την ντεκόρ Δήμαρχο Κεχαγιά και τον εντελώς άπειρο συνδιοικητή της Παλαιοδήμο έβγαλαν ανακοίνωση, αφού μαζεύτηκαν βέβαια όλοι οι «εγκέφαλοι» της αυτοδιοίκησης και είπαν: Κλείνουμε τα δημαρχεία Πεντέλης και Νέας Πεντέλης καθώς και τα ΚΕΠ τους και τα στοιβάζουμε όλα στα Μελίσσια.
Βρε «τεράστιοι», θα μαζέψετε όλο τον κόσμο εκεί καθώς και τους εργαζόμενους;;;; Με ένα σμπάρο δηλαδή αμέτρητα τρυγώνια;;;
Συνεχίζουν στην ανακοίνωση τους και λένε πως έχουν απολυμάνει όλους τους χώρους… ρωτάμε δηλαδή στα ΚΕΠ το έχετε κάνει; Τους έχετε δώσει υλικά ατομικής τους προστασίας;;;
Εμείς βλέπουμε πως άλλοι δήμοι, όπως στο Αιγάλεω, στον Χολαργό, στην Καλλιθέα, στην Αθήνα, ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ απολυμαίνουν δρόμους, κάδους, πλατείες, παιδικές χαρές, σχολεία, ΚΑΠΗ, ξέρετε γιατί το κάνουν αυτό οι «χαζοί», γιατί ότι και να κάνεις σε μισή ώρα έχει εξαφανιστεί το υγρό.
Είπαν πως στα ΚΕΠ θα τηρηθεί σειρά ενός ανθρώπου την φορά, ποιος από το δήμο θα κρατάει την σειρά και με τι μέτρα προστασίας;
Είδαμε δε πως ακόμα και σήμερα Σάββατο αφήσατε να γίνει η λαϊκή στη Νέα Πεντέλη και βέβαια δεν είδαμε άνθρωπο του δήμου να τηρεί τις αποστάσεις στους πάγκους αλλά και να ενημερώνει τον κόσμο.
Αυτό που καθημερινά βλέπουμε είναι, πως τάξατε πολλά κεράσια αλλά δυστυχώς ο κόσμος δεν κράταγε μικρό καλάθι.