Μέσα σε πρωτόγνωρες συνθήκες πραγματοποιήθηκε με πολύ μεγάλη επιτυχία η προγραμματισμένη εθελοντική αιμοδοσία στην Τερπνή.
Η ανταπόκριση των εθελοντών αιμοδοτών υπήρξε συγκινητική. Για μία ακόμη φορά ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα του Συλλόγου, απέδειξαν ότι πλέον είναι συνειδητοποιημένοι εθελοντές αιμοδότες, γνωρίζουν την τεράστια σημασία της προσφοράς ΖΩΗΣ προς τον συνάνθρωπό τους και με την αθρόα συμμετοχή τους ξεπέρασαν κάθε προσδοκία.
Μέσα στις δύσκολες ώρες της εποχής του κορωνοιού, η ευαισθητοποίησή τους και η συμμετοχή τους ήταν τέτοια που λίγο έλειψε να σπάσει το φράγμα των 50 φιαλών. Το ενθαρρυντικότερο όμως είναι ότι και σήμερα υπήρξαν ΝΕΟΙ εθελοντές αιμοδότες που για πρώτη φορά γνώρισαν την ανεπανάληπτη αίσθηση της προσφοράς και που αποτελούν το μέλλον και την ελπίδα του τερπνιώτικου αιμοδοτικού κινήματος.
Ο Δήμαρχος Βισαλτίας Αθανάσιος Μασλαρινός έδωσε δυναμικό «παρών» και τίμησε τη δράση της αιμοδοσίας δίνοντας το μήνυμα της ανθρωπιάς και της αλληλεγγύης προς τον άγνωστο πάσχοντα συνάνθρωπο.
Μάλιστα σε σχετική του ανάρτηση σε Μέσο κοινωνικής δικτύωσης ανέφερε: