“Σε μια πολύ δύσκολη εποχή για τα Μ.Μ.Ε, η λειτουργία ενός καινούργιου ενημερωτικού ιστότοπου είναι ασφαλώς ένα πολύ αισιόδοξο μήνυμα, στην προσπάθεια πολυφωνίας στην πληροφόρηση και γενικότερα στην κατεύθυνση περαιτέρω και συνεχούς ενδυνάμωσης της δημοκρατίας μας.
Προερχόμενος από τον χώρο της δημοσιογραφίας και υπηρετώντας σήμερα τον χώρο της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, εύχομαι η ιστοσελίδα Otavoice.gr να εντρυφήσει στη θεματολογία των προβλημάτων και να αναδείξει ειδήσεις, προτάσσοντας πάντα την εγκυρότητα και την αξιοπιστία, μένοντας μακριά από διαφόρων ειδών δεσμεύσεις.
Εγγύηση για το παραπάνω αποτελεί το γεγονός ότι οι άνθρωποι που τολμούν το συγκεκριμένο εγχείρημα, είναι καταξιωμένοι και γνώστες της πολιτικής και αυτοδιοικητικής ζωής του τόπου μας.
Καλή αρχή και καλή επιτυχία λοιπόν και να θυμάστε ότι η συνέπεια σε μια προσπάθεια πάντα θα βρίσκει ανταπόκριση”.