Συνέντευξη στο συνεργάτη του otavoice.gr Βασίλη Περδικίδη παραχώρησε σήμερα ο Αντιδήμαρχος Οικονομικών του Δήμου Σερρών κ Σπύρος Μισιρλής .
Ο κ. Μισιρλής αποκάλυψε ότι βρισκόμαστε στην τελική ευθεία για την υλοποίηση ενός εμβληματικού έργου για την πόλη των Σερρών, του Μουσείου Ξενάκη. “Βρισκόμαστε στην αρχή του τέλους”, είπε χαρακτηριστικά. “Υλοποιούμαι το έργο και είμαστε πλέον στην διαδικασία αποδοχής της δωρεάς”, τόνισε.
Ο Αντιδήμαρχος Οικονομικών αναφέρθηκε στο ζήτημα λειτουργίας της λαϊκής αγοράς και τις παρεμβάσεις που έχουν κάνει σαν δημοτική αρχή για να μην δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα και αυτό έγινε εφικτό. Ειδικά για την αυριανή λαϊκή αγορά ανέφερε ότι θα λειτουργήσει με το 30% της δυναμικότητας της και με νέα χάραξη για να μην υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα για τη δημόσια υγεία.
Για το Αυτοκινητοδρόμιο Σερρών ο κ. Μισιρλής, ανέφερε ότι είναι ένα κόσμημα για την περιοχή και μοχλός ανάπτυξης. Ο δήμαρχος και η διοίκηση του αυτοκινητοδρομίου είναι σε πλήρη συνεργασία και σύντομα θα υπάρξει βιώσιμη λύση.
Δείτε ολόκληρη την συνέντευξη του Αντιδημάρχου Οικονομικών κ. Σπύρου Μισιρλή στο otavoice .gr.