Με τα χωριά της ΒΑ Χίου ολοκληρώθηκε σήμερα ο κύκλος των απολυμάνσεων που πραγματοποίησε η Πολιτική Προστασία του Δήμου Χίου σε συνεργασία με τις εθελοντικές ομάδες του νησιού για την προστασία από τον Covid19.
Συνεργεία του Δήμου Χίου μαζί με τους αντιδημάρχους Πολιτικής Προστασίας και Ομηρούπολης-Καρδαμύλων και Αμανής, σε συνεργασία με εθελοντές της ΟΜΙΚΡΟΝ, πραγματοποίησαν απολυμάνσεις σε όλα τα χωριά της ΒΑ Χίου.
« Ξεκινήσαμε από τα Καρδάμυλα και κάναμε όλο τον κύκλο των χωριών του Πελινναίου και εν συνεχεία πήγαμε Καρυές. Είναι η τελευταία φάση των απολυμάνσεων για τον κορωνοϊό και θα ακολουθήσουμε νέο κύκλο εφόσον κριθεί απαραίτητο και πάντα ακλουθώντας τις οδηγίες του ΕΟΔΥ. Μέλημά μας πάντοτε η προστασία της δημόσιας υγείας όλων των συμπολιτών μας και καλό θα ήταν όλοι μας να ακολουθούμε τις κανόνες υγιεινής για να προστατεύσουμε εμάς και τους γύρω μας», αναφέρουν οι αντιδήμαρχοι Πολιτικής Προστασίας και Βόρειας Χίου, Παν. Μανδάλας και Ισιδ. Ντομάτας.