“Η ενημέρωση του πολίτη αποτελεί βασικό πυλώνα της δημοκρατίας και του πολιτισμού. Κάθε φωνή που προσβλέπει στο σκοπό αυτό συμβάλλει στον πλουραλισμό και την ενημέρωση.
Ο Δήμος Καλλιθέας, πιστός στις αρχές της δημοκρατίας συνεργάζεται με κάθε μέσο ενημέρωσης που τηρεί την επαγγελματική δεοντολογία και ιδιαίτερα με τα μέσα ενημέρωσης με «αυτοδιοικητικό» προσανατολισμό.
Τα τοπικά μέσα ενημέρωσης, ιδιαίτερα τα ηλεκτρονικά, αποτελούν στην εποχή μας ένα σύγχρονο, σημαντικό μέσο επικοινωνίας του πολίτη με την κεντρική διοίκηση και τον δήμο και προάγουν παράλληλα την τοπική ανάπτυξη.
Στο πλαίσιο αυτό, χαιρετίζω την δημιουργία της νέας ιστοσελίδας για την τοπική αυτοδιοίκηση OTAVOICE και εύχομαι να καταξιωθεί γρήγορα στον χώρο της έγκυρης και πλουραλιστικής ενημέρωσης”.