Τις 11 προσκλήσεις για συγκεκριμένα έργα και δράσεις που περιλαμβάνονται στο πρόγραμμα «Αντώνης Τρίτσης» το οποίο παρουσιάσθηκε παρουσία του Πρωθυπουργού, ανακοίνωσε ο υπουργός Εσωτερικών Τάκης Θεοδωρικάκος.
«Παρών» στην επίσημη παρουσίαση του προγράμματος «Αντώνης Τρίτσης» που έγινε στο Ίδρυμα «Σταύρος Νιάρχος» και ο Δήμαρχος Σερρών Αλέξανδρος Χρυσάφης.
Ο πρώτος πολίτης της μακεδονικής πόλης εμφανίστηκε ικανοποιημένος με το πρόγραμμα που έχει διασφαλισμένους πόρους τουλάχιστον 2,5 δις. ευρώ και περιλαμβάνει περί τα 5.000 έργα από την εκτέλεση των οποίων εκτιμάται ότι θα δημιουργηθούν περί τις 40.000 θέσεις εργασίας.
Παράλληλα, είχε την ευκαιρία να μιλήσει με αξιωματούχους και άλλους εκπροσώπους της Αυτοδιοίκησης, να ανταλλάξουν γνώμες και ιδέες πάνω σε θέματα που αφορούν την κοινωνία και σίγουρα επιστρέφει στη βάση του με… γεμάτη ατζέντα και νέες προτάσεις που αφορούν την πόλη του και φυσικά την περαιτέρω ανάπτυξη και ανάδειξή της.