Ο Δήμαρχος Δέλτα Γιάννης Ιωαννίδης όρκισε τον δημοτικό σύμβουλο Κωνσταντίνο Λουμπούτη στη θέση του εκλιπόντος Διονύση Λιακόπουλου.
Ο Κωνσταντίνος Λουμπούτης ήταν ο πρώτος αναπληρωματικός δημοτικός σύμβουλος της εκλογικής Περιφέρειας Χαλάστρας στο συνδυασμό του Δημάρχου Δέλτα Γιάννη Ιωαννίδη, «Επανεκκίνηση – ανοίγουμε το δήμο Δέλτα στο μέλλον!». Σύμφωνα με τον νόμο, ο κ Ιωαννίδης κάλεσε τον πρώτο αναπληρωματικό δημοτικό σύμβουλο να καλύψει την κενή θέση στο δημοτικό συμβούλιο.
Η τελετή της ορκωμοσίας έγινε στο Δημαρχείο στη Σίνδο. Ο κ Λουμπούτης έδωσε τον προβλεπόμενο από τις διατάξεις του νόμου όρκο ο οποίος έχει ως εξής: «ορκίζομαι να είμαι πιστός στην πατρίδα, να υπακούω στο Σύνταγμα και τους νόμους και να εκπληρώνω τίμια και ευσυνείδητα τα καθήκοντά μου».
Ο Δήμαρχος Γιάννης Ιωαννίδης συνεχάρη τον Κωνσταντίνο Λουμπούτη και του ευχήθηκε καλή επιτυχία στα νέα του καθήκοντα.
![](https://www.dimosdelta.gr/wp-content/uploads/2020/10/%CE%9F%CE%A1%CE%9A%CE%9F%CE%9C%CE%A9%CE%A3%CE%99%CE%91-%CE%9D%CE%95%CE%9F%CE%A5-%CE%94%CE%97%CE%9C-%CE%A3%CE%A5%CE%9C%CE%92%CE%9F%CE%A5%CE%9B%CE%9F%CE%A5-2-1-1024x715.jpg)
![](https://www.dimosdelta.gr/wp-content/uploads/2020/10/%CE%9F%CE%A1%CE%9A%CE%9F%CE%9C%CE%A9%CE%A3%CE%99%CE%91-%CE%9D%CE%95%CE%9F%CE%A5-%CE%94%CE%97%CE%9C-%CE%A3%CE%A5%CE%9C%CE%92%CE%9F%CE%A5%CE%9B%CE%9F%CE%A5-1-1-1024x697.jpg)