Το Κέντρο Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης Europe Direct Halkidiki και ο Δήμος Αριστοτέλη στα πλαίσια της καμπάνιας: «Στην Βιβλιοθήκη μας η Ευρώπη», εμπλουτίζουν με βιβλία και έντυπα από τις εκδόσεις της Ευρωπαϊκής Ένωσης την βιβλιοθήκη του Δημοτικού Σχολείου στο Στανό Χαλκιδικής.
Ο Στανός του Δήμου Αριστοτέλη Χαλκιδικής είναι μια κοινότητα περίπου 800 κατοίκων και η δεύτερη στη Ελλάδα με τις περισσότερες πολύτεκνες οικογένειες.
Την Τρίτη 27 Οκτωβρίου η κα. Αϊντα Νίκα Πρόεδρος του BUSINESS MENTALITY org φορέα υποδοχής του Europe Direct Halkidiki θα παραδώσει το έντυπο υλικό καθώς και πολλά δωράκια για τους μικρούς μας φίλους.
Στόχος της πρωτοβουλίας είναι η προσέγγιση παιδιών και νέων, ώστε να γνωρίσουν και να ανακαλύψουν τον κόσμο της Ευρωπαϊκής Ένωσης, σε κάθε σημείο της Χαλκιδικής.