Το Σάββατο 24 Οκτωβρίου ο Δήμος Καρπενησίου έστειλε το μήνυμα ότι “τον καρκίνο του μαστού τον σεβόμαστε, δεν τον φοβόμαστε” με μια συμβολική φωταγώγηση του κτιρίου του Δημαρχείου Καρπενησίου διαχέοντας το συναίσθημα της ευαισθητοποίησης για την πρόληψη.
Το παρών έδωσαν ο Δήμαρχος Καρπενησίου Νίκος Σουλιώτης, ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Ευρυτανίας Αριστείδης Τασιός, ο Μητροπολίτης Καρπενησίου κ.κ. Γεώργιος, οι Αντιδήμαρχοι Καρπενησίου Σοφία Ζαλοκώστα και Γιάννης Σβερώνης, η Πρόεδρος της ΕΚΕΠΠΠΑΔΗΚ Εύη Κονιαβίτη και η Αντιπρόεδρος Μαίρη Δόση, η Δημοτική Σύμβουλος Κωνσταντίνα Τσιουγκρή, ο Πρόεδρος Τοπικής Κοινότητας Καρπενησίου Χρήστος Αρμάγος, και μέλη του Συλλόγου «Αγώνας Ζωής» και του Συλλόγου Γυναικών Ευρυτανίας.
Στέλνουμε μήνυμα ζωής, κάνουμε την πρόληψη στάση ζωής!