Μετά από πρόσκληση του Δημάρχου Ελευσίνας κ. Οικονόμου, κλιμάκιο του ΕΟΔΥ βρέθηκε στην Ελευσίνα την Παρασκευή (6/11).
Η Κινητή Μονάδα Υγείας, με την συνδρομή της Δημοτικής Αστυνομίας Ελευσινας, πραγματοποίησε συνολικά 660 ελέγχους ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου (rapid Ag test) και βρέθηκαν 7 θετικά (1,06%) covid-19. Πρόκειται για 6 άνδρες και 1 γυναίκα, με διάμεση ηλικία τα 38 έτη.
Ο Δήμος από την πρώτη στιγμή, αντιμετώπισε έγκαιρα, με ψυχραιμία και σοβαρότητα, την υγειονομική κρίση. Έτσι θα συνεχίσει και τώρα, καθώς τίποτα δεν έχει κριθεί.
“Τώρα περισσότερο από ποτέ πρέπει να δείξουμε αντοχή, ψυχραιμία και υπομονή. Τηρούμε όλους τους κανόνες υγιεινής πίστα και εμπιστευόμαστε τους επιστήμονες και τους ειδικούς. Ο Δήμος μας είναι εδώ για να παράσχει κάθε στήριξη σε όποιον χρειάζεται βοήθεια. Ας προσπαθήσουμε ξανά όλοι μαζί – ο ένας για τον άλλον – με αλληλεγγύη και κοινωνική υπευθυνότητα να κερδίσουμε και αυτή την μάχη” αναφέρει το σχετικό μήνυμα της Δημοτικής Αρχής.