Ο Δήμαρχος Λέρου κ. Μιχάλης Κόλιας, με αφορμή την κατάκτηση της 1ης θέσης στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΚΧ 2021 του Τσιριγώτη Βασιλείου, ο οποίος συμμετέχει στον Αθλητικό Όμιλο Καρέα, συγχαίρει τον εν λόγω αθλητή, για την σπουδαία διάκριση που σημείωσε.
Η επιτυχία του αυτή έχει μία επιπλέον αξία καθώς λόγω των περιοριστικών μέτρων για την προστασία από τον covid-19, τα γήπεδα παρέμειναν υποχρεωτικά κλειστό για αρκετό καιρό, με αποτέλεσμα να μην είναι εφικτές οι προπονήσεις του στον χώρο. Παρά ταύτα κατάφερε να δώσει τον καλύτερό του εαυτό στους αγώνες και να διακριθεί με την πρώτη θέση.
Ο Δήμαρχος δήλωσε: “Εύχομαι από καρδιάς καλή επιτυχία στους στόχους του και σε κάθε μελλοντική του συμμετοχή σε αγώνες, και τον προτρέπω να συνεχίσουν ν’ αναπτύσσει την αθλητική ακεραιότητα και τους κανόνες του ευ αγωνίζεσθαι, με συνετή προπόνηση και προσήλωση στον στόχο του.”