Στο πλαίσιο της δράσης αλληλεγγύης «Είμαστε δίπλα σας» που οργανώνεται από την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, μέσω της Αντιπεριφέρειας Κοινωνικής Πολιτικής και Αλληλεγγύης, συγκεντρώνονται αγαθά και είδη πρώτης ανάγκης για την ενίσχυση και στήριξη των πληγέντων συμπολιτών μας που δοκιμάζονται στις πυρόπληκτες περιοχές, καθώς και των δυνάμεων που συμβάλλουν στην πυρόσβεση.
Οσοι επιθυμούν να συνεισφέρουν σ΄αυτήν την προσπάθεια, μπορούν να προσέρχονται, από σήμερα 11-8-2021 έως 17-8-2021 στο Διοικητήριο των Σερρών (από τις 9π.μ. έως τις 2 το μεσημέρι) και συγκεκριμένα από την κεντρική είσοδο του κτιρίου και να απευθύνονται στον υπεύθυνο φύλαξης , προκειμένου να τους καθοδηγήσει για τον χώρο συγκέντρωσης των ειδών.
Τα τρόφιμα και τα είδη πρώτης ανάγκης που θα συγκεντρωθούν είναι τα εξής:
|