Σχολικά είδη συλλέγει ο Δήμος Νίκαιας-Αγ.Ι. Ρέντη το Σάββατο, (18/9) στα Δημαρχεία Νίκαιας και Αγ.Ι. Ρέντη από τις 10:00 π.μ.-14:00 μ.μ. συμμετέχοντας στη δράση του «Όλοι Μαζί Μπορούμε». Τσάντες, τετράδια, μολύβια, στυλό θα πρέπει να είναι καινούρια ή μεταχειρισμένα, έτοιμα να χρησιμοποιηθούν.
Αξίζει να σημειωθεί ότι τα είδη που θα συγκεντρωθούν θα μοιραστούν στους ωφελούμενους της Κοινωνικής υπηρεσίας του Δήμου Νίκαιας-Αγ.Ι. Ρέντη.
Ο Δήμαρχος Νίκαιας-Αγ.Ι. Ρέντη Γιώργος Ιωακειμίδης επισημαίνει:
«Στο ξεκίνημα αυτής της νέας δύσκολης σχολικής χρονιάς, δεν θα μπορούσαμε να μην επαναβεβαιώναμε το συνεχές ενδιαφέρον μας για τη στήριξη μαθητών ευπαθών κοινωνικών ομάδων. Η Κοινωνική Υπηρεσία του Δήμου μας με ενσυναίσθηση συμμετέχει σ’αυτή τη δράση προκειμένου όλοι οι μαθητές να έχουν τον απαραίτητα σχολικά είδη. Δεν είναι λίγες οι φορές που έχουμε αποδείξει ότι η κοινή προσπάθεια αποδίδει καρπούς γι’αυτό σας καλούμε να δώσετε τον καλύτερο εαυτό σας σε μια συστράτευση αγάπης για τα παιδιά».
- ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
Ώρες: 10:00 π.μ.-14:00 μ.μ. - ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ Π.
Τσαλδάρη 10 - ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΑΓ.Ι. ΡΕΝΤΗ
Μπιχάκη 8