Ο Δήμος Διονύσου συνεχίζει τη συμμετοχή του στο καταναλωτικό κίνημα “Χωρίς Μεσάζοντες” με τη διοργάνωση της 118ης κατά σειρά δράσης, που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2021 (15/12) στη Δροσιά, στην Πλατεία Ελ.Κορολή (επί της συμβολής των οδών Τραπεζούντος και Ρόδων) στη Δροσιά, με ώρες λειτουργίας 08:00 – 14:00.
Οι δράσεις θα είναι ανοιχτές προς το κοινό, καθώς δεν θα υπάρξουν προπαραγγελίες.
Στα προϊόντα που θα διατεθούν περιλαμβάνονται όλα τα πιστοποιητικά παραγωγής, συσκευασίας και προέλευσης, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία για το καθένα.
Επιπλέον οι παραγωγοί που έχουν επιλεγεί, θα αναρτούν σε ευκρινές σημείο τις προσυμφωνημένες τιμές των προϊόντων τους και θα ρίναι καθ όλα νόμιμοι στο θέμα των αποδείξεων.
Τέλος μέρος από τα προϊόντα των παραγωγών θα διατεθούν στα Κοινωνικά Συσσίτια των Ι.Ν. Προφήτη Ηλία Ροδοπόλεως και Ι.Ν. Κοιμήσεως της Θεοτόκου Αγ. Στεφάνου του Δήμου Διονύσου κατόπιν συνεννόησης με τις αρμόδιες υπηρεσίες του Δήμου Διονύσου.
Τηλέφωνα επικοινωνίας και περαιτέρω πληροφοριών: 213 213 9806 και 210 8142972 (εσωτερικό 201).
ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ, ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ