Ο Δήμος Παπάγου – Χολαργού και το «Όλοι Μαζί Μπορούμε» διοργανώνουν δράση συγκέντρωσης Χριστουγεννιάτικων δώρων, το Σάββατο 18 Δεκεμβρίου στον εξωτερικό χώρο του Δημαρχείου, κατά τις ώρες 10:00 έως 14:00.
Λόγω της πανδημίας υπάρχουν οικογένειες που στερούνται ακόμα και τα βασικά αγαθά. Οι γιορτές πλησιάζουν και πολλοί γονείς αδυνατούν να προσφέρουν τα χριστουγεννιάτικα δώρα που κάθε παιδί περιμένει. Σκοπός του όλου εγχειρήματος είναι να μην μείνει κανένα παιδί χωρίς το δώρο του!
Έτσι ο Δήμος προσκαλεί το κοινό να φέρει για τα παιδιά της περιοχής, δώρα, παιχνίδια, παιδικά βιβλία και ό,τι άλλο μπορεί να ονειρευτεί κάθε παιδί
Σημειώνεται ότι, τα χριστουγεννιάτικα δώρα που θα προσφερθούν θα πρέπει να είναι καινούρια, ή μεταχειρισμένα, σε άριστη κατάσταση, έτοιμα να χρησιμοποιηθούν.