Τις καθιερωμένες ευχές και τα χρόνια πολλά για τις γιορτές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς, αντάλλαξε με εκπροσώπους αρχών και υπηρεσιών του Δήμου Λαγκαδά σήμερα, ο Δήμαρχος κ. Ιωάννης Ταχματζίδης.
Ο Δήμαρχος Λαγκαδά επισκέφθηκε αρχικά την Ιερά Μητρόπολη Λαγκαδά, Λητής και Ρεντίνης, όπου συναντήθηκε με τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Πλάτωνα και έγινε μια σύντομη αναφορά στο φιλανθρωπικό έργο των ημερών.
Στη συνέχεια ο κ. Ταχματζίδης συναντήθηκε με τους διοικητές του Αστυνομικού Τμήματος, του Τμήματος Ασφαλείας και του Πυροσβεστικού Κλιμακίου του Λαγκαδά, που παραμένουν στις επάλξεις 365 ημέρες τον χρόνο.
Ο Δήμαρχος βρέθηκε και στο Κέντρο Υγείας του Λαγκαδά, όπου συναντήθηκε με την προϊσταμένη. Πέρα από τα χρόνια πολλά, ο Ιωάννης Ταχματζίδης, ευχήθηκε στο προσωπικό του Κέντρου Υγείας κουράγιο, στη μάχη αντιμετώπισης της πανδημίας που δίνει κάθε δομή του ΕΣΥ.