Γ. Λέντζας: «Μαζί με τη γέννηση του Χριστού να ξαναγεννηθεί η ελπίδα»
Με την ευχή αυτά τα Χριστούγεννα να είναι διαφορετικά και μαζί με τη γέννηση του Χριστού, να ξαναγεννηθεί η ελπίδα και η αισιοδοξία για ένα καλύτερο μέλλον, ο Δήμαρχος Ανδραβίδας-Κυλλήνης, Γιάννης Λέντζας, φωταγώγησε το βράδυ της Τετάρτης το Χριστουγεννιάτικο Δέντρο στη Βάρδα.
Νωρίτερα έγινε η έναρξη των εκδηλώσεων στο Χριστουγεννιάτικο Χωριό στην πλατεία «Ελευθερίας», όπου ο Άγιος Βασίλης χάρισε μοναδικές στιγμές στους μικρούς του φίλους, υπό τις «Χριστουγεννιάτικες Μελωδίες» της Φιλαρμονικής Λεχαινών. Στο Χριστουγεννιάτικο Χωριό της Βάρδας, ο Άγιος Βασίλης μαζί με Κλόουν, υποδέχθηκαν τους μικρούς φίλους χθες, Πέμπτη (23/12)
Παράλληλα, η πόλη της Ανδραβίδας φωτίστηκε και στολίστηκε ενόψει των Χριστουγέννων, όπως και κάθε Δημοτική Ενότητα του Δήμου Ανδραβίδας-Κυλλήνης.