«Έφυγε» από τη ζωή σε ηλικία 70 ετών ο πρώην δήμαρχος Καισαριανής Θανάσης Μπαρτζώκας, χτυπημένος από ανίατη ασθένεια.
Η είδηση του θανάτου του σκόρπισε θλίψη στον κόσμο της Αυτοδιοίκησης και της Αριστεράς, καθώς ο εκλιπών με την μακρόχρονη αγωνιστική του διαδρομή ήταν ιδιαίτερα αγαπητός.
Το Τμήμα Αυτοδιοίκησης του ΣΥΡΙΖΑ – Π.Σ. εξέφρασε τη βαθιά του θλίψη του για την απώλεια «ενός παλιού συντρόφου και συναγωνιστή, για δεκαετίες, της αυτοδιοικητικής αριστεράς».
Συγκεκριμένα ανέφερε:
“Το Τμήμα Αυτοδιοίκησης του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ εκφράζει τη βαθιά του θλίψη του για την απώλεια ενός παλιού συντρόφου και συναγωνιστή ,για δεκαετίες ,της αυτοδιοικητικής αριστεράς ,του πρώην Δημάρχου Καισαριανής , Θανάση Μπαρτζώκα.
Το έργο στην αγαπημένη του πόλη και οι παρεμβάσεις του στα συλλογικά όργανα της αυτοδιοίκησης ,θα διατηρούν ζωντανή τη μνήμη του .
Συλλυπητήρια στην οικογένειά του και στους οικείους του, ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει”.