Η απόφαση αναστολής των εφημεριών του νοσοκομείου «Παίδων Πεντέλης» πρέπει άμεσα να ανακληθεί, αναφέρει σε ανακοίνωση του ο Λευτέρης Κοντουλάκος επικεφαλής της δημοτικής παράταξης “Μπροστά Μαζί”, στο Δήμο Πεντέλης.
Συγκεκριμένα αναφέρει:
Ως δημοτική παράταξη «Μπροστά Μαζί» θεωρούμε ότι η απόφαση του υπουργείου Υγείας περί αναστολής των εφημεριών του νοσοκομείου «Παίδων Πεντέλης» το οποίο εξυπηρετεί όλη την βορειοανατολική Αττική είναι σε εντελώς λάθος κατεύθυνση και φυσικά την «καταδικάζουμε» .
Η ανακοίνωση της κας Κεχαγιά για το εν λόγω θέμα μας κάνει να φοβόμαστε περισσότερο, διότι και στην περίπτωση της πτέρυγας «Μπόμπολα» ενώ η ίδια έλεγε ότι πρέπει να παραμείνει νοσοκομείο που παρεμπίπτοντος υπήρχε κα σχετικό χαρτί του ΕΟΔΥ ξαφνικά η ίδια εισηγήθηκε στο δημοτικό συμβούλιο ο συγκεκριμένος χώρος να γίνει νηπιαγωγείο.
Καλούμε τις υπόλοιπες παρατάξεις της αντιπολίτευσης να συνυπογράψουν αίτημα ώστε να πραγματοποιηθεί ΑΜΕΣΑ συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου.