Ο Δήμος Καρπενησίου υλοποιεί τα προγράμματα «Άθληση για Όλους» περιόδου 2021-2022.
Τα προγράμματα που θα λειτουργήσουν είναι:
– Άσκηση ενηλίκων
– Αθλητισμός στην προσχολική ηλικία
– Άσκηση στην τρίτη ηλικία
Προκειμένου να γίνει σωστή διαχείριση των τμημάτων με στόχο την καλύτερη εξυπηρέτηση των αθλούμενων στο πρόγραμμα, οι ενδιαφερόμενοι να δηλώσουν συμμετοχή έως 31/01/2022.
Το κοινό μπορεί να κατεβάσει την αίτηση στο www.karpenissi.gr και να την καταθέσει με τους έξης τρόπους:
– Ηλεκτρονικά στο e-mail: a.mpessa@0716.syzefxis.gov.gr και στο πρωτόκολλο του Δήμο Καρπενησίου – Ύδρας 6.
Για την ιατρική γνωμάτευση, το Δελτίο καταγραφής Αθλουμένου και την καταβολή αντιτίμου που αφορά την άσκηση ενηλίκων και ανέρχεται στα 10 ευρώ θα υπάρξει εκ νέου ανακοίνωση
Να σημειωθεί ότι θα παρθούν όλα τα απαραίτητα μέτρα και θα τηρηθούν όλα τα προβλεπόμενα υγειονομικά πρωτόκολλα, σύμφωνα με τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού.