Εκδήλωση συμπαράστασης στους 192 συμβασιούχους του Δήμου Θεσσαλονίκης έγινε σήμερα, στο GRAND HOTEL με την παρουσία των υποψηφίων δημάρχων Αηδονόπουλου Χάρη , Κυριζίδη Μάκη, Ζέρβα Κωσταντίνου , Ορφανού Γιώργου. Μωυσίδη Βασίλη και Ψωμιάδη Παναγιώτη οι οποίοι δήλωσαν την στήριξη τους στον αγώνα που διεξάγουν για να παραμείνουν στις θέσεις τους.
Ο Παναγιώτης Ψωμιάδης ζήτησε από τον Δήμαρχο Θεσσαλονίκης κ. Μπουτάρη να άρει την έφεση που έχει ασκήσει, μετά την απόφαση του δικαστηρίου που αφορά τους συμβασιούχους στον τομέα της καθαριότητας του δήμου να μείνουν στις θέσεις τους. Επίσης δήλωσε ότι είναι αντίθετος στην ιδιωτικοποίηση της καθαριότητας, την οποία προετοιμάζουν και έχουν στο πρόγραμμά τους, υποψήφιοι Δήμαρχοι της πόλης μας, που σήμερα ήταν απόντες απο την εκδήλωση.