Το καθιερωμένο πασχαλινό τσουρέκι προσφέρουν τις επόμενες ημέρες στα μέλη τους τα Κέντρα Ανοικτής Προστασίας Ηλικιωμένων του Δήμου Ζωγράφου. Η διανομή θα πραγματοποιηθεί σε συγκεκριμένες ώρες και ημέρες στους χώρους των κέντρων που ανήκει το κάθε μέλος.
Συγκεκριμένα, στο Γ’ ΚΑΠΗ θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 13 Απριλίου και ώρες 10:00-13:00. Το Β’ ΚΑΠΗ θα προσφέρει στα μέλη του το πασχαλινό τσουρέκι την Πέμπτη 14 Απριλίου και ώρες 10:00-13:00, ενώ το Α’ ΚΑΠΗ την Παρασκευή 15 Απριλίου και ώρες 10:00-13:00.
Για την παραλαβή τους είναι απαραίτητο τα μέλη να επιδεικνύουν την κάρτα μέλους του ΚΑΠΗ και το πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης από covid-19. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε στα τηλέφωνα 2107771697, 2107702748.
Ο Αντιδήμαρχος εθελοντισμού και ΚΑΠΗ Γιάννης Βούρτσης ευχήθηκε στα μέλη των ΚΑΠΗ: «Χρόνια Πολλά, Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα με υγεία για όλους».