Ο υποψήφιος Δήμαρχος Παιανίας Κώστας Μπουλμέτης συναντήθηκε σήμερα (1/4) με το Διευθύνοντα Σύμβουλο του ΟΑΣΑ Γιάννη Σκουμπούρη και τον Προϊστάμενο δρομολόγησης του ΟΑΣΑ, αλλά και υποψήφιο τοπικό σύμβουλο Παιανίας με το συνδυασμό «Το αύριο στα χέρια μας» Παύλο Παπαδόπουλο, με σκοπό την ίδρυση Δημοτικής Συγκοινωνίας στο Δήμο Παιανίας.
Στην σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία του ΟΑΣΑ αναλύθηκαν οι ανάγκες του Δήμου και οριστικοποιήθηκε η μελέτη για τη δημοτική συγκοινωνία.
Με την ολοκλήρωση της σύσκεψης ο υποψήφιος Δήμαρχος Παιανίας Κώστας Μπουλμέτης ανάρτησε φωτογραφία στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook με το εξής μήνυμα: «Σχεδιάσαμε και παραλαμβάνουμε τη μελέτη για τη Δημοτική Συγκοινωνία του Δήμου Παιανίας! Δίνουμε λύσεις από τώρα! Ενώνουμε την Παιανία με τα Γλυκά Νερά, την περιφέρεια με το κέντρο, το κέντρο της Παιανίας και των Γλυκών Νερών με τον Προαστιακό Σιδηρόδρομο».