Με επιστολή του στον υπουργό Υποδομών και Μεταφορών, ο Δήμαρχος Κυθήρων διαμαρτύρεται για την κωλυσιεργία που παρατηρείται από πλευράς της εποπτευομένης από το υπουργείο εταιρείας στην προσθήκη αιθουσών διδασκαλίας στο Γυμνάσιο Κυθήρων.
Ο Δήμαρχος Κυθήρων Ευστράτιος Χαρχαλάκης σε επιστολή του στον υπουργό Υποδομών και Μεταφορών, κ. Κωνσταντίνο Καραμανλή, εξέφρασε την «έντονη διαμαρτυρία» του για τις καθυστερήσεις που παρατηρούνται στην ωρίμανση του έργου που αφορά στην προσθήκη αιθουσών διδασκαλίας στο Γυμνάσιο Κυθήρων.
Παράλληλα, ο δήμαρχος Κυθήρων – Αντικυθήρων επισυνάπτει όλα τα έγγραφα επικοινωνίας των διαφόρων υπηρεσιών και προειδοποιεί πως «κάθε περαιτέρω καθυστέρηση είναι παντελώς αδικαιολόγητη» και θα οδηγήσει στην λήψη επιπλέον νόμιμων ενεργειών.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΣΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ