Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε από τον Ιατρικό Σύλλογο της Αθήνας Διαδικτυακή Ημερίδα με θέμα «ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΥΓΕΙΑΣ – ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΙΑΤΡΟΣ».
Ο Πρόεδρος του ΙΣΑ και Περφερειάρχης Αττικής Γιώργος Πατούλης ενημέρωσε τους δεκάδες συναδέλφους που παρακολούθησαν για τις νέες συνθήκες που δημιουργούνται και τις θέσεις του ΙΣΑ, ενώ αξιόλογοι ομιλητές ανέπτυξαν το θέμα εκτενώς και απάντησαν στα αλλεπάλληλα ερωτήματα που διατυπώθηκαν από τους συμμετέχοντες.
Όπως αναφέρει στο otavoice.gr η Περιφερειακή Σύμβουλος Αττικής και ιατρός στο Σισμανόγλειο Νοσοκομείο, Πολυτίμη Λεονάρδου, “ο ΙΣΑ είναι πρωτοπόρος πάντα στις εξελίξεις και στέκεσαι διαρκώς στο πλευρό των ιατρών προς όφελος των ασθενών τους!”
Στην ημερίδα συμμετείχε και ο Αντιπεριφερειάρχης Δημόσιας Υγείας της Περιφέρειας Αττικής, κ. Γιάννης Κεχρής, ο Γεν. Γραμματέας Πρωτοβάθμιας Υγείας Μάριος Θεμιστοκλέους και καταξιωμένοι επιστήμονες όπως οι Πατσουράκος Φώτης, Φουστάνος Ανδρέας, Τσούκαλος Στάθης, Ψυχάρης Παναγιώτης. Ελευθερίου Γεώργιος , Υφαντόπουλος Γιάννης.