Ο Δήμος Ανθούσας Γέρακα Παλλήνη γέμισε από την ομορφιά τους. Εντυπωσιακές δυναμικές ευαίσθητες αλλά και έτοιμες να διεκδικήσουν μια θέση στο δημοτικό συμβούλιο και βέβαια το δημαρχιακό θώκο. Είναι οι Αμαζόνες της Μακρή Ραχήλ που έχουν καταφέρει να ανατρέψουν τα δεδομένα στο δήμο της Ανατολικής Αττικής και να συμμετέχουν στα κοινά επί ίσοις όροις. Εκτός λοιπόν από την επικεφαλής της δημοτικής κίνησης Άλλη Πόλη και γνωστή από τη κοινοβουλευτική της θητεία Ραχήλ Μακρή στην ομάδα συμμετέχουν δυο πανέμορφα φρέσκα κορίτσια που έχουν κλέψει τις εντυπώσεις και από ότι μαθαίνουμε έχουν κάψει καρδιές….
Είναι η Μπέτυ Χριστοδούλου παιδαγωγός και η Ειρήνη Φιλωρίδη τελειόφοιτη νομικής ,που πέρα από τα εντυπωσιακά σωματικά προσόντα διαθέτουν και την επιστημονική κατάρτιση και την παιδεία να ανταπεξέλθουν στις απαιτήσεις της αυτοδιοίκησης. Είναι νέες αλλά θέλουν να αλλάξουν τα δεδομένα στην πόλη τους και να ταράξουν τα λιμνάζοντα νερά …. έχουν κάθε δυνατότητα να το καταφέρουν!!!