Είχαμε τη χαρά και την τιμή να υποδεχτούμε σήμερα στο δήμο μας, τον υπουργό Οικονομικών, Χρήστο Σταϊκούρα, αναφέρει σε δήλωση του ο δήμαρχος Κορδελιού- Ευόσμου Κλεάνθης Μανδαλιανός.
Στη συνάντηση με τον υπουργό θέσαμε τις προτεραιότητές μας για το επόμενο χρονικό διάστημα, αλλά και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε ως δήμος.
Συγκεκριμένα, τέθηκαν επί τάπητος τα αναπτυξιακά ζητήματα που βρίσκονται σε εξέλιξη, αλλά και το θέμα των ληξιπρόθεσμων οφειλών, ενώ δόθηκε ιδιαίτερη έμφαση στο επίκαιρο και ταυτοχρόνως επείγον ζήτημα εύρεσης λύσεων του ενεργειακού κόστους, το οποίο απειλεί τους δήμους όλης της χώρας.
Ο υπουργός αφουγκράστηκε τα θέματα που τέθηκαν και τους προβληματισμούς μας και εξέφρασε την πρόθεσή του να συνδράμει στα ζητήματα που άπτονται του υπουργείου του και στα οποία μπορούν να δοθούν λύσεις.
Ο κ. Μανδαλιανός τονίζει πως, είναι σημαντικό ότι ο δίαυλος με το υπουργείο παραμένει ανοικτός για την προώθηση των θεμάτων που απασχολούν τον δήμο μας και ευχαριστούμε τον υπουργό για το ενδιαφέρον του.
Ο δήμος Κορδελιού – Ευόσμου έχει πλέον φωνή και αυτή ακούγεται εκεί που πρέπει: Στα κέντρα των αποφάσεων.