Το Δημοτικό Συμβούλιο Νέων Θεσσαλονίκης οργανώνει στις 12 Μαΐου, ώρα 6 μ.μ, στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Θεσσαλονίκης, ανοικτό διάλογο μεταξύ υποψηφίων Δημάρχων, με στόχο αφενός να μετατοπιστεί η συζήτηση γύρω από θέματα που απασχολούν τους νέους της πόλης, αφετέρου δε να δοθεί η ευκαιρία στους πολίτες να υποβάλουν ερωτήσεις και προβληματισμούς αναφορικά με εκείνα τα ζητήματα που τους απασχολούν και θα επηρεάσουν καθοριστικά την ψήφο τους.
Το συγκεκριμένο debate θα είναι μια καλή ευκαιρία, ώστε οι υποψήφιοι που θα παρευρεθούν να μπορέσουν να αναπτύξουν μια καλύτερη επαφή με νέους της πόλης και να τους πείσουν να μην διαλέξουν την αποχή σε αυτές τις εκλογές, πράγμα που αποτελεί ζητούμενο για το Δημοτικό Συμβούλιο Νέων Θεσσαλονίκης.
Στη συζήτηση θα συμμετέχουν οι:
Χάρης Αηδονόπουλος(Συνέργεια Πρώτα η Πόλη μας)
Σπύρος Βούγιας (ΠΟΛΗχρωμη Θεσσαλονίκη)
Γρηγόρης Ζαρωτιάδης (Υψίπολις)
Μάκης Κυριζίδης (Θεσσαλονίκη Θετικά)
Πέτρος Λεκάκης (Θεσσαλονίκη Πρώτη)
Κατερίνα Νοτοπούλου (Θεσσαλονίκη Μαζί)
Γιώργος Ρακκάς(Μένουμε Θεσσαλονίκη)
Μιχάλης Τρεμόπουλος( Οικολογία-Αλληλεγγύη)
Περαιτέρω πληροφορίες αναφορικά με το πρόγραμμα της εκδήλωσης θα γίνουν γνωστές τις επόμενες ημέρες.