Σε μία απίστευτα κυνική δήλωση προέβη ο διευθυντής του Γραφείου Τύπου της ΝΔ, Νίκος Ρωμανός, στη διάρκεια τηλεοπτικής του εμφάνισης στο Attica TV, επιβεβαιώνοντας αυτό που η κοινωνία λέει για κροκοδείλια δάκρυα, ενόχων.
Σε μια αδιανόητη τοποθέτηση του ο Νίκος Ρωμανός, σχολιάζοντας την τραγωδία των Τεμπών και θέλοντας να εκφράσει τα συλλυπητήριά του, ανέφερε μεν ότι είναι το «αυτονόητο», σημείωσε, όμως, ότι «έχουμε βαρεθεί να το επαναλαμβάνουμε».
Μπορεί να πει κάποιος πως είναι ένα λάθος έκφρασης, αλλά σε μια τέτοια τραγωδία μπορεί ανθρώπινος νους να σκεφτεί πως είναι βαρετό να συλλυπήσαι τους γονείς νέων παιδών που μάλιστα χάθηκαν από δικές σου ευθύνες; Γλώσσα λανθάνουσα τ’ αληθή λέγει.
“Έχουμε βαρεθεί να επαναλαμβάνουμε…” Νίκος #Ρωμανος. Διευθυντής γραφείου τύπου της #ΝΔ. <<Απολαύστε τον..>> pic.twitter.com/ALBHVKb5F2
— Ζαγορίσιος (@ZagorisiosGR) March 10, 2023