Ο Δήμος Τήλου ενημέρωσε πως υπεγράφη η σύμβαση επενδυτικού δανείου μέσω του προγράμματος Ανάπτυξης και Aλληλεγγύης για την τοπική αυτοδιοίκηση ‘Αντώνης Τρίτσης’ ύψους 293.550 ευρώ για τo έργο “Βελτίωση αθλητικών εγκαταστάσεων Δήμου Τήλου”.
Η σύμβαση αφορά την δημοπράτηση και υλοποίηση εργασιών αντικατάστασης συνθετικού χλοοτάπητα του γηπέδου ποδοσφαίρου με τάπητα νέας γενιάς καθώς και προμήθεια και εγκατάσταση νέων πάγκων των ομάδων και τερμάτων καθώς και την αντικατάσταση των μπασκετών στο παρακείμενο γήπεδο μπάσκετ.
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2023/03/336047856_725849325749435_4269930605273591177_n-1024x768.jpg)
Έτσι με τον τρόπο αυτό η δημοτική αρχή έπειτα από την κατασκευή ιατρείου, τουαλετών, την αλλαγή καθισμάτων στις εξέδρες, την ανακαίνιση των αποδυτηρίων, την συντήρηση των πυλώνων φωτισμού, που βρίσκονται σε εξέλιξη, ολοκληρώνει τις εργασίες αναβάθμισης και πιστοποίησης του δημοτικού σταδίου.
«Συνεχίζουμε δυναμικά για τον τόπο, συνεχίζουμε δυναμικά για τους νέους, συνεχίζουμε δυναμικά για ένα ακόμα καλύτερο μέλλον για το νησί μας», το μήνυμα της Δημοτικής Αρχής
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2023/03/335286840_504505538556957_6541500388582036404_n.jpg)