Σχολιάζει ο Αθανάσιος Μπέλτσος
Το κόλπο γνωστό και διαχρονικό.
Δεν είναι η πρώτη φορά ούτε θα είναι και η τελευταία.
Έβγαλαν τους παρακρατικούς μπαχαλάκηδες στο δρόμο να τα κάνουν γυαλιά καρφιά, όλως τυχαίως προεκλογικά και στη συνέχεια κατηγορούν τους πολιτικούς αντιπάλους για ηθική αυτουργία και προστασία. Θέλετε αποδείξεις;
Πως μπορούν μέρα μεσημέρι 20 άτομα να κλείνουν ένα κεντρικό δρόμο των Αθηνών να ανάβουν φωτιές και να κάνουν επιθέσεις σε αστυνομικούς; Αν δεν είχαν προστασία και ανοχή των αρχών θα μπορούσαν; Αν αύριο μαζευτούμε καμία 20αριά και κάνουμε τα ίδια πιστεύει κανείς πως μέσα σε 10 λεπτά δεν θα μας έχουν μαζέψει;
Για να τελειώνει το παραμύθι... αυτοί που επί χρόνια κάνουν επεισόδια είτε είναι αριστερόστροφοι, είτε δεξιόστροφοι είναι καθοδηγούμενοι από το σύστημα εξουσίας. Για αυτό και τελούν υπό προστασία και ατιμωρησία. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.