Το γύρο του διαδικτύου κάνει το τηλεφώνημα υποψήφιου Δημάρχου Αμαλιάδας σε δημοσιογράφο της περιοχής ο οποίος τον απειλεί ευθέως, με αφορμή δημοσιογραφική έρευνα που πραγματοποίησε και την είχε προαναγγείλει εδώ και καιρό στο facebook.
Πρόκειται για τον επικεφαλής της παράταξης «Ήλιδα Νέα Εποχή» Γιάννη Λυμπέρη ο οποίος προχώρησε σε ακατανόμαστες εκφράσεις, εξαπολύοντας απειλές και ύβρεις στον δημοσιογράφο και ιδιοκτήτη του Ilia.news, Κώστα Κουτσουβέλη.
Όπως αναφέρει και ο ίδιος χαρακτηριστικά:
«Mε αφορμή προαναγγελία μου στο Facebook δημοσιογραφικής έρευνας χωρίς να ονοματίσω, δέχτηκα αυτό το τηλεφώνημα ,σας το παραθέτω να το ακούσετε για να καταλάβετε σε τι κατάσταση και ποιο είναι το ήθος του Πρώην Δημάρχου, επίσημο μέλος της ΚΕΔΕ κυρίου Γιάννη Λυμπέρη και να του πω και να σας ενημερώσω ότι δεν θα σωπάσω ποτέ και για κανέναν. Τώρα αν αυτός νομίζει ότι η δημοσιογραφική έρευνα τον αφορά καλό είναι να ενημερώσει του πολίτες του δήμου Ήλιδας και να απολογηθεί αν υπάρχει κάτι.
Κανείς δεν θα με φιμώσει!».
Φυσικά η υπόθεση θα πάρει το δρόμο της δικαιοσύνης καθώς αναμένεται άμεσα η παρέμβασή της, μετά την δημοσίευση της συνομιλίας…
Για να ακούσετε την ομιλία πατήστε ΕΔΩ.