Με ένα έργο προυπολογισμού 280.000 ευρώ, προβλέπεται η αντικατάσταση του καταθλιπτικού αγωγού της μεγάλης δεξαμενής Κρεμαστής στην Δημοτική ενότητα Πεταλούδων. Η αντικατάσταση του δικτύου προβλέπει την σύνδεση της δεξαμενής Κρεμαστής με το δίκτυο Σαλάκου – Ρόδου και την πλήρωση της με νερό από το φράγμα του Γαδουρά.
Με την παρέμβαση αυτή επιλύεται το πρόβλημα που αντιμετωπίζει ο οικισμός της Κρεμαστής, ιδιαίτερα τους μήνες Μάιο έως Σεπτέμβριο σχετικά με την επάρκεια νερού. Συγκεκριμένα, στην υφιστάμενη δεξαμενή καταλήγουν 100μ3 την ώρα και με το έργο αυτό θα ενισχυθεί με επιπλέον 90μ3 καθώς επίσης θα αυξηθεί η πίεση του δικτύου.
Η Δημοτική Αρχή του Αντώνη Β. Καμπουράκη, πιστή στις δεσμεύσεις της, προχωρά στη λύση χρόνιων προβλημάτων που ταλανίζουν τους πολίτες.