Mε μεγάλη επιτυχία έφεραν εις πέρας δύο χιλιάδες υπάλληλοι του Δήμου Αθηναίων τις χθεσινές εκλογές, οι οποίες είχαν διπλάσιο αριθμό εκλογικών τμημάτων (1886) σε σχέση με τις αντίστοιχες του 2014.
Ο δήμαρχος Αθηναίων Γιώργος Μπρούλιας, με ανακοίνωση του , συγχαίρει τα στελέχη και τους χιλιάδες εργαζόμενους του Δήμου. «Ίσως δεν είναι αρκετά για να αποτυπώσουν την τεράστια προσπάθεια που κατέβαλαν ώστε η εκλογική διαδικασία στην Αθήνα να κυλήσει απολύτως ομαλά», αναφέρει . Σύμφωνα με τη σχετική ανακοίνωση του Δήμου, υπήρξαν ωστόσο και μικροπροβλήματα, κυρίως λόγω της έλλειψης μελών των εφορευτικών επιτροπών που «λύθηκαν σχεδόν αμέσως». Επίσης ο Δήμος Αθηναίων, δηλώνει «έτοιμος και για την επαναληπτική ψηφοφορίας της ερχόμενη Κυριακής» και ευχαριστεί τους εκλογείς για την άψογη συνεργασία τους.