Μια δυνατή προσθήκη στο συνδυασμό του δημάρχου Εορδαίας Παναγιώτη Πλακεντά. Η έμπειρη αυτοδιοικητικός με θητεία στην Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας, Μαρία Καρυπίδου, ανακοίνωσε πως θα είναι υποψήφια με την “Ενωμένη Εορδαία”, στις αυτοδιοικητικές εκλογές της 8ης Οκτωβρίου.
Σε δήλωση της η κ. Καρυπίδου αναφέρει:
Στα πλαίσια ανακοίνωσης μιας υποψηφιότητας συνήθως υπάρχει ο κίνδυνος της υπερβολικής και γενικής υπόσχεσης.
Με την παρούσα ανακοίνωση μου θα αρκεστώ να δηλώσω, ότι θα καταβάλλω κάθε δυνατή προσπάθεια μου για να μη διαψεύσω την πρόσκληση, που μου απεύθυνε ο Δημαρχος Εορδαιας, Παναγιωτης Πλακεντας, και την εμπιστοσύνη σας, την οποία ζήτω στις ερχόμενες δημοτικές εκλογές.
Ακόμη και σήμερα – όσο και αν ακούγεται σύνηθες – μεταξύ του “εγώ” και του “εμείς”, υπάρχει και το “για όλους”.
Σε αυτό πιστεύω και για αυτό θα αγωνιστώ· Για μια ενωμένη Εορδαια.