Τρολάρει επιτυχώς μέσα από τα socila media τον δήμαρχο Αθηναίων Κώστα Μπακογιάννη, ο υποψήφιος δήμαρχος Κώστας Ζαχαριάδης, που τον χαρακτηρίζει εξαφανισμένο από τον αυτοδιοικητικό διάλογο και προστατευμένο σε επικοινωνιακούς μονολόγους στο TikTok.
«Μιας και ο κ. Μπακογιάννης δεν εμφανίζεται πουθενά για να κάνουμε διάλογο ήρθα εγώ στην έδρα του. Κι όταν αναφέρομαι στην έδρα του, δεν αναφέρομαι στην Πανεπιστημίου και στον Μεγάλο Περίπατο αλλά στο TikTok. Γιατί μόνο στο TikTok εμφανίζεται», αναφέρει.
Ο Κώστας Ζαχαριάδης μέσα από το βίντεο βάζει κάποια κρίσιμα ερωτήματα στον Κώστα Μπακογιάννη: «Αν λοιπόν του πήρε 3 χρόνια για να μεγαλώσει ένα πεζοδρόμιο και να φυτέψει 80 δέντρα πραγματικά αναρωτιέμαι: Πώς θα θωρακίσει αυτή την πόλη απέναντι στην κλιματική αλλαγή; Πώς θα παρέμβει στο κυκλοφοριακό; Πώς θα αισθανθούν οι δημότες αυτής της πόλης ασφαλείς;»
Αφού δεν έρχεσαι Δήμαρχε να συζητήσουμε, ήρθα εγώ στην έδρα σου pic.twitter.com/qEJKh4a0VP
— Costas Zachariadis (@CZachariadis) October 4, 2023