Ο περιφερειάρχης Αττικής Νίκος Χαρδαλιάς επισκέφθηκε με την νέα διοίκηση που όρισε το Πάρκο “Αντώνης Τρίτσης” στην Δυτική Αττική και επεσήμανε ότι στόχος είναι να αποτελέσει το νέο πρότυπο για την “πράσινη Αττική”.
Σε δήλωση του μετά την επίσκεψη – ενημέρωση ανέφερε:
Βρεθήκαμε σήμερα στον πιο σημαντικό αστικό “πνεύμονα” της Αττικής, το Πάρκο “Αντώνης Τρίτσης”!
Μια νέα εποχή αρχίζει για τον μεγαλύτερο ανοικτό δημόσιο χώρο του Λεκανοπεδίου.
Σκοπεύουμε να προχωρήσουμε άμεσα στην αναβάθμιση κάθε χώρο πρασίνου σε όλο το Λεκανοπέδιο και φιλοδοξούμε το “Αντώνης Τρίτσης” να αποτελέσει το νέο πρότυπο για την “Πράσινη” Αττική, για την οποία έχουμε δεσμευτεί στους συμπολίτες μας.
Είμαι σίγουρος ότι η νέα διοίκηση, θα υπηρετήσει αυτό το όραμα με τον καλύτερο τρόπο, προς όφελος των πολιτών των όμορων Δήμων και των χιλιάδων επισκεπτών από όλη την Αττική. Θα είμαι δίπλα τους στην προσπάθειά τους!
Καλή αρχή και καλή επιτυχία λοιπόν στο νέο ΔΣ, και σε όλα τα μέλη της νέας προσπάθειας.