Αποφασίσαμε σαν Δ/νση να μην φιλοξενήσουμε καμιά απολύτως προεκλογική διαφήμιση στην ιστοσελίδα μας παραμένοντας συνεπής σε αυτό που δεσμευτήκαμε εξαρχής.
Παρόλο που θα ήταν οικονομικά μια σοβαρή ενίσχυση, ένα επιπλέον έσοδο ειδικά μέσα σε αυτό το δύσκολο οικονομικό περιβάλλον, επιλέξαμε να κρατήσουμε το otavoice έξω από τον κομματικό ανταγωνισμό.
Καλύπτουμε ειδησεογραφικά τις εθνικές εκλογές με την δική μας οπτική και επικεντρωνόμαστε αποκλειστικά στα νέα της τοπικής αυτοδιοίκησης , η οποία αποτελεί την βασική θεματολογία της ιστοσελίδας μας, αλλά και σε σημαντικές εσωτερικές και διεθνείς ειδήσεις.
Δεν αφήνουμε καμιά απολύτως αιχμή ή υπόνοια για τα άλλα μέσα ενημέρωσης που φιλοξενούν προεκλογικές καμπάνιες κομμάτων ή προσώπων. Είναι μια άλλη πρακτική που την αντιλαμβανόμαστε και την αποδεχόμαστε.
Εμείς επιλέγουμε τον άλλο δρόμο.