Δημοσιεύουμε χαρακτηριστικές εικόνες από την τελετή ορκωμοσίας στο δήμο Κηφισιάς της δημοτικής αρχής του Γιώργου Θωμάκου και των μελών του δημοτικού συμβουλίου και των κοινοτικών συμβουλίων , που έγινε στην εντυπωσιακή βίλλα Μπότση, την οικία του αείμνηστου εκδότη Νάσου Μπότση, πατέρα των ιστορικών εφημερίδων «Ακρόπολη» και «Απογευματινή»,
Ιδιάιτερη αναφορά έκανε ο δήμαρχος Γιώργος Θωμάκος στην οικογένεια του ,στη σύζυγο του Γωγώ και στα δυο παιδιά του , για την συμπαράσταση και την αμέριστη στήριξη στην προσπάθεια του.
Ειδική αναφορά από τον Γιώργο Θωμάκο, στην Αντιδήμαρχο Ζέτη Κασιμάτη για την άρτια οργάνωση της εκδήλωσης και φυσικά στη δημοσιογράφο Μαριάννα Πυργιώτη , για την παρουσίαση της τελετής.
Πλήθος κόσμου αλλά και σημαντικές πολιτικές και αυτοδιοικητικές παρουσίες κατά την τελετή ορκωμοσίας.