Πραγματοποιήθηκε σήμερα (5/9) στο Διοικητήριο Σερρών στην αίθουσα «Κωνσταντίνος Καραμανλής», παρουσία όλων των αρχών της πόλης η τελετή παράδοσης παραλαβής της Αντιπεριφέρειας Σερρών από τον Περιφερειάρχη κ. Απόστολο Τζιτζικώστα.
Ο κ.Τζιτζικωστας αποχαιρέτησε τον απερχόμενο Αντιπεριφερειάρχη κ.Μωυσιάδη επισημαίνοντας την προσφορά του και καλωσόρισε με ευχές, πεπεισμένος για τις δυνατότητες του, τον νέο Αντιπεριφερειάρχη κ. Παναγιώτη Σπυρόπουλο. Ο Περιφερειάρχης αναφέρθηκε στους στόχους της νέας τετραετίας που ξεκινά η οποία έχει σημείο αιχμής την ανάπτυξη και την ενίσχυση των υποδομών.
Τέλος ο Περιφερειάρχης κ.Τζιτζικώστας ύμνησε για το έργο του τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Σερρών κ.κ. Θεολόγο και την συνεχή συμβολή και βοήθεια της Εκκλησίας στο έργο της Περιφέρειας.