Βελτιωμέμνη είναι η εικόνα αυτή την ώρα στο μέτωπο της πυρκαγιάς που εκδηλώθηκε στο δήμο Λαυρεωτικής και όπως δήλωσε ο δήμαρχος στο ΘΕΜΑ 106,4 χάρη της έγκαιρης επέμβασης πυροσβεστών και εθελοντών καταφέραμε να περιορίσουμε το μέτωπο μέσα σε μια ρεματιά , με μικρές ζημιές. Οι δυνάμεις που έχουν ενισχυθεί προσπαθούν να την θέσουν υπό έλεγχο, ενώ στην περιοχή πνέουν ισχυροί άνεμοι.
Μια ακόμη πυρκαγιά τέθηκε υπό μερικό έλεγχο, όπως μας ενημερώνει το κέντρο επιχειρήσεων της Π.Υ. στην περιοχή Καλλιθέα του δήμου Ανδρίτσαινας – Κρεστένων. Η πυρκαγιά που εκδηλώθηκε χθες, στοίχισε την ζωή σε ένα 57 χρονο κάτοικο της περιοχής, που συμμετείχε στην προσπάθεια κατάσβεσης.
Υπό μερικό έλεγχο η #πυρκαγιά στην περιοχή Καλλιθέα του δήμου Ανδρίτσαινας – Κρεστένων.
— Πυροσβεστικό Σώμα (@pyrosvestiki) September 14, 2019