Από τα ξημερώματα στη Διεύθυνση Καθαριότητας ο Μπακογιάννης
Στις εγκαταστάσεις της Διεύθυνσης Καθαριότητας του Δήμου Αθηναίων, στην Ιερά Οδό, βρέθηκε στις 7 το πρωί ο δήμαρχος Αθηναίων Κώστας Μπακογιάννης.
Τον Κώστα Μπακογιάννη συνόδευσε ο Αντιδήμαρχος Καθαριότητας Νίκος Αβραμίδης και είναι η πολλοστή φορά μέσα σε ένα μήνα που κατεβαίνει στο χώρο αυτό, θέλοντας να δείξει την βαρύτητα της νέας δημοτικής αρχής , στον τομέα της καθαριότητας και της ποιότητας ζωής.
Η παρουσία του δημάρχου θέλει να δείξει την απόλυτη στήριξη στους εργαζόμενους της Διεύθυνσης Καθαριότητας και να ενεργοποιήσει τον μηχανισμό με την κατάλληλη στήριξη και τον εκσυχρονισμό των υποδομών της.
“Η καθαριότητα της πόλης είναι και θα είναι βασική μας προτεραιότητα για να επιστρέψει ο πολιτισμός της καθημερινότητας σε κάθε Αθηναία και κάθε Αθηναίο πολίτη”, ανέφερε σε ανάρτηση του ο νέος Αντιδήμαρχος Καθαριότητας.