Τρεις νέες σύγχρονες και ασφαλείς παιδικές χαρές αποκτά ο Δήμος Παλλήνης με την ολοκλήρωση των έργων που αυτή την εποχή βρίσκονται σε εξέλιξη.
Πρόκειται για την παιδική χαρά στην οδό Μεσσήνης (πηγάδια) Ανθούσας, την παιδική χαρά στην πλατεία Πανοράματος Παλλήνης και στην οδό Ολύμπου στην περιοχή Γαργηττός ΙΙ του Γέρακα όπου θα κατασκευαστεί μία από τις ελάχιστες σήμερα στην Αττική, παιδική χαρά για Άτομα με Ειδικές Ανάγκες.
Οι τρεις αυτές παιδικές χαρές, μαζί με το άλλο μεγάλο έργο πλήρους ανακατασκευής και πιστοποίησης 14ων παιδικών χαρών που επίσης βρίσκεται σε εξέλιξη, ο Δήμος μας θα διαθέτει σύνολο 33 σύγχρονες παιδικές χαρές. Επισημαίνουμε ότι με την ολοκλήρωση των διαδικασιών ένταξης των εκτός σχεδίου περιοχών στο σχέδιο πόλης, θα μπορεί πλέον να προχωρήσει στην εξ αρχής κατασκευή νέων παιδικών χαρών όπου αυτό προβλέπεται.