Όπως είναι γνωστό, οι εργαζόμενοι στις Υπηρεσίες Καθαριότητας σε όλους τους Δήμους της χώρας, έχουν εξαγγείλει απεργιακές κινητοποιήσεις για τις επόμενες ημέρες.
Είναι φανερό ότι χρειάζεται η κατανόηση και η συνεργασία όλων, ώστε η πόλη μας να έχει όσο γίνεται λιγότερες επιπτώσεις από την δύσκολη αυτή κατάσταση.
Παρακαλούμε τους κατοίκους και τους επιχειρηματίες να διαχειριστούν με τη μεγαλύτερη δυνατή υπομονή και σύνεση τα απορρίμματά τους, τις ημέρες των κινητοποιήσεων και να μην κατεβάζουν σκουπίδια στους δρόμους.
Αυτό που προέχει για όλους είναι η διασφάλιση της δημόσιας υγείας και ο κατά το δυνατό, περιορισμός των προβλημάτων.
Η Δημοτική Αρχή θα καταβάλει κάθε προσπάθεια για να διατηρηθεί η πόλη μας στην καλύτερη κατάσταση.
21/10/2019
Ο Δήμαρχος
Νίκαιας – Αγ. Ι. Ρέντη
Γιώργος Ιωακειμίδης